Програми стажування і міжнародного обміну студентів

Велике значення у сучасному економічному розвитку нашої країни має її інтеграція в світове товариство. Завдяки плідній співпраці інституту та Асоціації зі співробітництва в галузі екології, сільського господарства та розвитку села в Східній Європі «АПОЛЛО», програмам Німецької Служби Академічних обмінів (ДААД),  Міністерства захисту прав споживачів, продовольства і сільського господарства та Німецького Селянського Союзу, Уряду Великобританії з питань молодіжного руху і культурного обміну HORS (GB), «Agroimpuls», «WorkandTravel» та ін. студенти денної форми навчання щорічно проходять стажування за кордоном. Крім роботи та мовної практики, студенти вивчають нові технології ведення сільського господарства, знайомляться з культурами інших країн, з методами ведення бізнесу, а також із потенційними роботодавцями.

Така співпраця надає прекрасні можливості для набуття практичних навиків на сільськогосподарських підприємствах країн Європи, США і Канади, сприяє активній участі у спільних бізнес-проектах, навчальних семінарах, тренінгах тощо.

НІМЕЧЧИНА APOLLO e.V. Асоціація зі співробітництва в галузі екології, сільського господарства і розвитку села у Східній Європі Schorlemer Stiftung des Deutschen Bauern-verbandes e.V. Програма підготовки спеціалістів сільського господарства і фермерів Міністерства захисту прав споживачів, продовольства і сільського господарства та Німецького Селянського Союзу.

НІДЕРЛАНДИ SUSP – Програма міжнародного обміну призначена для студентів аграрного профілю підготовки та поєднує професійне стажування і культурний обмін – студент проживає в родині фермера 3-18 місяців. Під час перебування в Нідерландах стажист бере участь у навчальних семінарах і після завершення програми міжнародного обміну SUSP отримує сертифікат.

ШВЕЙЦАРІЯ Agroimpuls (Агроімпульс) – державна організація, яку координує Швейцарський селянський союз і яка займається соціальними та освітніми проектами. Агроімпульс організовує практику для студентів аграрних університетів, які зацікавлені у поглибленні теоретичних знань і набутті практичних навиків сільськогосподарського виробництва на овочівницьких і тваринницьких підприємствах в німецькомовних кантонах Швейцарії.

КАНАДА IRE Canada – Сільськогосподарське стажування в Канаді – це досвід роботи для молодих людей віком 19-28 років, в яких є достатньо практичного досвіду в аграрній індустрії та які хочуть розширити свої знання і світогляд. Класичні програми: 1) 3 місяці («сезонна»); 2) 7-8 місяців; 3) 12 місяців. Для хлопців обов’язкове знання та вміння оперувати сільськогосподарською технікою.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ Harvesting Opportunity Permit Scheme (HOPS). Програма уряду Великобританії з питань молодіжного руху і культурного обміну організовує стажування на підприємствах Англії та Шотландії. Вона дозволяє проходити практику від 3-х до 6-ти місяців. У програмі HOPS можуть брати участь студенти лише стаціонарної форми навчання (крім студентів п’ятого курсу). 

ІСПАНІЯ Asociacion de Empresarios del Turismo y Comercio en Valencia. Міжнародна програма студентського обміну, реалізована на базі аграрних і туристичних підприємств Валенсії. Якісна система моніторингу та наставництва. 

ФРАНЦІЯ Amitié Sans Frontières – Асоціація «Дружба без кордонів». Програма навчальної практики для аграрних спеціальностей українських університетів. В рамках співпраці студенти 2-3 курсів навчання отримують можливість пройти двомісячне стажування (вересень-жовтень) в виноградарських, виноробних, тваринницьких та інших підприємствах аграрного сектора провінції Бургундія.

ПОЛЬША Central European Academy Studies and Certification (CEASC). Фундація CEASC  у співпраці з Бюро професійної активізації (BAZ) і Академічним інкубатором підприємництва (AIP) в рамках проекту «BusinessWeek» – стажування «Вихід на сучасний ринок праці ЄС» для студентів 2-5 курсів. Мета – формування навичок у сфері пошуку першого місця роботи на глобальному ринку праці ЄС.

ШВЕЦІЯ IRWE – «Міжнародні аграрні обміни» Аграрне стажування терміном від 3 до 18 місяців для студентів та випускників аграрних закладів освіти віком до 29 років зі знанням англійської мови – у теплицях, що вирощують квіти, суницю, полуницю, огірки, помідори, декоративні рослини та спеції; на змішаних фермах, які вирощують злакові культури та овочі на відкритому ґрунті; у галузі садівництва Швеції.

ФІНЛЯНДІЯ Center for International mobility. Програма міжнародного обміну CIMO призначена для студентів аграрних спеціальностей українських університетів, в межах якої надається можливість стажування на провідних підприємствах галузей птахівництва, овочівництва і квітникарства захищеного ґрунту, свинарства та молочного тваринництва Фінляндії терміном від 3 до 12 місяців.

АВСТРАЛІЯ BIBBER INTERNATIONAL – Програма стажування для студентів і випускників зі знанням англійської мови до 29 років терміном на 3 місяці на виноробних підприємствах південної частини Австралії. IRE INTERNATIONAL RURAL EXCHANGE – 12 місячна програма міжнародного обміну студентів, реалізована у формі виробничого стажування в сільськогосподарському секторі економіки Австралії.

GLOBAL International Cultural Exchange (ICE). Спеціальні програми міжнародного культурного обміну для молоді та студентів. ICE – це можливість подорожувати країнами світу, проживати в сімейному колі родин США, Німеччини, Англії, Шотландії, Японії, Австралії, Австрії, Італії; удосконалити знання іноземної мови; працювати у сфері аграрного і туристичного бізнесу.

США Worldwide farmers exchange – Виробнича практика в агросекторі США до 12 місяців.
Mast international – Програма міжнародного обміну Університету штату Міннесота. Work&Travel – Програма міжнародного обміну з терміном перебування у США від 2 до 4 місяців під час літніх канікул. Communication for agriculture – Виробнича практика в провідних агропромислових компаніях США терміном 3-12 місяців.

ДАНІЯ Young Farmers Association – Проект розвитку фермерства в Україні передбачає реалізацію двох програм: «Навчання та практика в Данії», «Стажування на сільськогосподарських фермах Данії». Travel to Farm – Співпраця за програмою полягає у стажуванні студентів аграрного профілю підготовки у підприємствах сільськогосподарського сектора економіки Данії протягом 12 місяців.