Вітаємо з перемогою у конкурсі студентських наукових робіт!
Професорсько-викладацький колектив кафедри економічної експертизи та землевпорядкування вітає студентку групи ГЗ-41 Навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування ЗУНУ Вінярчук Аліну зі здобуттям третього місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук зі спеціальності «Геодезія та землеустрій», який відбувся у Львівському національному аграрному університеті.
Вінярчук Аліна під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Вітрового Андрія Орестовича на високому рівні презентувала наукову роботу на тему: «Визначення ефективності геодезичних робіт з використанням сучасної техніки та технологій».
Вітаємо переможницю та наукового керівника!
Бажаємо творчої наснаги та нових успіхів на науковій ниві!
У Західноукраїнському національному університеті обговорили актуальні проблеми проведення експертної оцінки землі та майна
У Західноукраїнському національному університеті відбувся науково-практичний семінар на тему «Експертна оцінка землі та майна: теорія і практика». Захід був організований кафедрою економічної експертизи та землевпорядкування ЗУНУ, в ньому прийняли активну участь керівник та співробітники Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій Гулей.
Усі учасники заходу виступили зі змістовними доповідями, у яких зупинилися на проблемних питаннях експертної діяльності Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, проблемах експертизи землі в контексті земельної реформи, а також актуальних завданнях системи освіти і науки при підготовці висококваліфікованих фахівців у сфері земельно-технічної експертизи.
При цьому, директор Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України О.М. Шрамко акцентував увагу на наявності запитів суспільства щодо технічної експертизи землі та майна, а також повідомив про започаткування надання Центром послуг з інженерно-екологічної експертизи. Він заявив про наявність кадрового голоду у сфері експертної діяльності, а також про необхідність та своєчасність освітньої програми «Експертна оцінка землі та нерухомого майна», за якою відбувається підготовка фахівців на кафедрі економічної експертизи та землевпорядкування.
Анатолій Гулей підтвердив існування запиту на послуги висококваліфікованих експертів з оцінки землі та майна. Він виклав декілька кейсів із практичної діяльності Української міжбанківської валютної біржі, в яких на конкретних прикладах продемонстрував актуальність завдань, які стоять перед експертами у сфері оцінки землі та майна, а також наголосив на потенційних можливостях представників цієї сфери у контексті запровадження вільного ринку землі в Україні.
Завідувач кафедри економічної експертизи та землевпорядкування, д.е.н., професор Б.О. Язлюк розповів про підготовку на магістерському рівні освіти фахівців за освітньою програмою «Експертна оцінка землі та нерухомого майна» в ЗУНУ. Він наголосив на важливому значенні поєднання теорії і практики в процесі навчання і висловив побажання щодо більш тісної співпраці між учасниками семінару. Для підтвердження високого рівня і практичної орієнтованості підготовки експертів з оцінки землі та нерухомого майна в ЗУНУ, Б.О.Язлюк навів приклад успішного навчання Ірини Дерень та Нелі Вітрової, які є судовими експертами сектору товарознавчих та гемологічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ТНДЕКЦ МВС України.
Особливо цінною участь у семінарі була для студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій», які отримали можливість виступити із доповідями на актуальні теми, а також почути думки практиків та експертів щодо перспектив їх подальшої професійної діяльності.
Усі учасники семінару прийняли активну участь в обговоренні актуальних проблем проведення експертної оцінки землі та майна. Особливу увагу було приділено питанням експертної оцінки незавершеного будівництва, а також перспективам орендних відносин на ринку земель сільськогосподарського призначення.
За підсумками семінару, організатори і учасники заходу дійшли згоди щодо більш тісної співпраці між кафедрою економічної експертизи та землевпорядкування, Тернопільським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України та Українською міжбанківською валютною біржею в контексті обміну досвідом і знаннями в процесі здійснення практичної експертної діяльності та підготовки фахівців за освітньою програмою «Експертна оцінка землі та нерухомого майна».
Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» закріпили знання із геодезичного знімання та обробки даних на базі Тернопільського інституту землеустрою
ДП «Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» – багаторічний партнер Західноукраїнського національного університету і кафедри економічної експертизи та землевпорядкування у сфері реалізації освітньої програми «Геодезія та землеустрій».
У межах програми впровадження елементів дуальної освіти студенти 2-4 курсів спеціальності «Геодезія та землеустрій» здійснили опанування прикладних компетентностей задля досягнення програмних результатів навчання з фахових дисциплін.
Студенти у супроводі працівників Інституту провели геодезичне знімання території з допомогою двочастотного GPS-приймача, а також закріпили практичні навики камеральної обробки даних знімання з допомогою спеціалізованих програм.
Вітаємо випускників магістратури навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування ЗУНУ!
У класичному університеті Тернополя відбулося вручення дипломів магістрам-випускникам навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування.
На урочистому заході були присутні проректор з науково-педагогічної роботи Возьний Казимир Зіновійович, виконувач обов’язків директора ННІБП Шушпанов Дмитро Георгійович, завідувачі кафедр й викладачі.
Від імені ректора Андрія Крисоватого випускників привітав перший проректор Микола Шинкарик й побажав студентам наполегливості, цілеспрямованості, професійного зростання та віри у власні сили.
«Шановні випускники, вітаю із успішним завершенням магістратури. Бажаю Вам великих перспектив, нехай вам з легкістю підкоряються будь-які вершини, нехай задумані плани якомога швидше втіляться в життя. Переконаний, що знання, компетенції, які ви отримали під час навчання будуть корисними у професійному та особистому плані. Завжди раді бачити вас в стінах класичного університету Тернополя!» – сказав у вітальному слові Дмитро Шушпанов, в.о. директора ННІБП.
Приєднався до привітань і завідувач кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу Руслан Бруханський: «Ось і настав цей знаменний день, і ви вже дипломовані фахівці. За цей час ми стали єдиною родиною. Я щиро вітаю вас із цією чудовою подією й бажаю, щоб ви вибрали той шлях, який приведе вас до швидкого успіху і фінансового благополуччя. Нехай життя широко розкриє перед вами всі свої можливості!»
До випускників звернувся завідувач кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Борис Олегович Язлюк: «Вітаю з отриманням диплома, це довгоочікувана подія для кожного студента. Бажаю Вам успіхів у майбутті, везіння та реалізації планів!».
«Шановні випускники! Вітаю із завершенням навчання. Бажаю вам стати успішними у своїй професії, щоб ви виховали не одного переможця, який би прославив наш університет і країну на весь світ. Здоров’я вам і удачі!» – сказав завідувач кафедри фізичної реабілітації громадського здоров’я і спорту Роман Гах.
Зі словами подяки наставникам та викладачам від імені усіх випускників виступила Марія Южда: «Я вдячна університету за високу якість освіти, та за атмосферу дружелюбності, поваги, єдності, коли ти з задоволенням, в хорошому настрої йшов до університету, а навчання не було тягарем. Від імені всіх випускників хочу висловити подяку викладачам за внесок в наш розвиток. Дякую!».
Вручаючи дипломи магістрам проректор з науково-педагогічної роботи Возьний Казимир Зіновійович, кожному випускнику побажав бути цілеспрямованими, наполегливими у досягненні своєї мети, адже лише копітка праця та особливі зусилля дають можливість бути успішним та найкращим у професійній діяльності.
Щиро вітаємо наших магістрів із випуском й бажаємо невпинного руху вперед та професійного зростання. Змінюйтеся, але залишайтеся вірними собі!
До уваги викладачів і студентів Західноукраїнського національного університету!
До уваги студентів та викладачів Західноукраїнського національного університету!
З 21 вересня 2020 року лекційні заняття для студентів усіх курсів будуть проводитися онлайн.
Для студентів ОС «бакалавр» практичні заняття будуть проводитись в аудиторіях згідно з розкладом.
1-2 курс – у середу та четвер.
3-4 курс – понеділок та вівторок.
Заняття у п’ятницю – за плаваючим графіком.
Для студентів-магістрів практичні заняття будуть проводитись в аудиторіях згідно з розкладом: середа-п’ятниця – постійний розклад, субота – плаваючий графік.
Вітання першокурсникам від ректора ЗУНУ Андрія Крисоватого
Кожен першокурсник запам’ятає цей початок 2020-2021 навчального року. Адже він видався чи не найбільш особливим з-поміж усіх. Наш університет зустрічає вас, дорогі юнаки і дівчата, у новому статусі – класичного університету Тернополя.
Особливими є і форма організації навчального процесу для студентів та викладачів, і його змістовне наповнення.
Однак ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий переконаний, що інноваційні технології відкриють перед вами безліч нових можливостей.
Тому не зупиняйтеся перед труднощами, будьте сміливими і цілеспрямованими, ставте перед собою амбітні цілі, мрійте, любіть і перемагайте!
Успіхів вам, найкращі першокурсники Західноукраїнського національного університету!
Digital Support Week стартує у Західноукраїнському національному університеті!
Ти першокурсник? Вважаєш, що тобі не пощастило через карантин? Ми змінимо твою думку! Західноукраїнський національний університет запрошує усіх першокурсників до участі у Digital Support Week!
Західноукраїнський національний університет анонсує Другий Міжнародний Тиждень (WUNU IW 2020)!
У Західноукраїнському національному університеті 22 вересня 2020 р. стартує Другий Міжнародний Тиждень (WUNU IW 2020)!
WUNU IW 2020 – це міжнародний форум, де учасники презентуватимуть новітні дослідницькі концепції, обмінюватимуться ідеями, розробками та програмами у всіх тематичних напрямах WUNU IW. Міжнародний тиждень надає можливість розширити та зміцнити співпрацю між установами-партнерами у міжнародній проектній діяльності. Це чудова можливість для спілкування з колегами з різних країн та університетів світу!
Тренінги, воркшопи, нетворкінг, презентації та key note лекції від спікерів з усього світу – усе це упродовж 22-24 вересня 2020 р. у Західноукраїнському національному університеті.
У зв’язку з пандемією COVID-19 упродовж декількох днів організаційний комітет адаптовуватиме графік WUNU IW 2020. Оновлену програму буде опубліковано на офіційному веб-сайті та сторінці у Facebook Західноукраїнського національного університету.
Стосовно детальної інформації ви можете сконтактувати з нами за адресою inter.office.tneu@gmail.com (Уляна Коруц, начальник відділу міжнародних зв’язків).
Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до участі у Другому Міжнародному Тижні (WUNU IW 2020)!
Відкрийте для себе нові можливості разом з Західноукраїнським національним університетом!
До уваги викладачів і студентів!
З метою належної організації заходів, спрямованих на профілактику захворюваності коронавірусною хворобою (COVID-19) серед працівників і студентів ТНЕУ з 07.09.2020 р. запроваджується змішане навчання (відповідно до рекомендацій, затверджених наказом № 212 від 30.06.2020року «Про організацію освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році»), а саме – лекційні та практичні заняття будуть проводитися дистанційно за допомогою платформ MOODLE, ZOOM та інших (на час перебування м. Тернополя в червоній зоні).
Професорсько-викладацький склад кафедри економіки біоресурсів і природокористування вітає студентку третього курсу факультету аграрної економіки і менеджменту Вінярчук Аліну з отриманням другого місця у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка сільського господарства та АПК», який відбувся у Подільському державному аграрно-технічному університеті.
В у мовах дистанційного навчання в нагоді стають сучасні інтернет-технології, завдяки яким є чудові можливості для кожного, а різноманітні сервіси для дистанційної роботи дозволяють не просто провести заняття, а зробити це ефективно. Для себе підібрала сервіс Zoom, який є сучасною програмою для проведення відео- та аудіоконференцій, що користується популярністю у багатьох країнах світу. Студенти задоволені використанням платформи Zoom, а спілкування приносить знання та гарний настрій всім.
Відбулася зустріч колективів ФАЕМ і ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина з ректором ТНЕУ
Сьогодні ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий зустрівся з колективами факультету аграрної економіки і менеджменту та Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина. Андрій Ігорович наголосив на формуванні ефективної траєкторії організації профорієнтаційної діяльності, роботи з учнівською молоддю.
Під час зустрічі було зосереджено увагу на таких питаннях:
– особливості вступної кампанії;
– якість надання освітніх послуг;
– якісне наповнення навчальних дисциплін;
– організація роботи з іноземними студентами;
– наукова діяльність.
Ректор закликав колег йти в ногу з часом, реагувати на виклики сьогодення, залучаючи інноваційні методики викладання навчальних дисциплін та роботи зі студентами.
Вітаємо!
Колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування щиро вітає студентку групи МПК-41 Олексів Валентину та її наукового керівника – доцента кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Розума Руслана Івановича зі здобуттям диплома ІІ ступеня Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Економіка природокористування», яка відбулася у Львівському національному аграрному університеті. Бажаємо натхнення до подальшого творчого зростання!
Старшокласники Тернополя ознайомилися зі спеціальністю
“Геодезія та землеустрій”
22 листопада 2018 р. у Бібліотеці ім. Л. Каніщенка Тернопільського національного економічного університету колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування організував презентацію спеціальності «Геодезія та землеустрій». Презентації передувала лекція начальника управління Держгеокадастру у Тернопільському районі та м. Тернополі Левчика Р. З. на тему: «Особливості відведення земельних ділянок в міській зоні».
Під час лекції фахівець-практик коротко охарактеризував процес відведення земель, наголосив на особливих аспектах процедури оформлення ділянок, на які потрібно звернути увагу, а також охарактеризував різні сторони роботи геодезистів-землевпорядників.
У рамках заходу також відбулася гра-квест: «Стежками рідної землі», модератором якої виступила к.е.н., доцент Любезна І. В.). Гра сприяла розвитку навичок командної роботи.
Команди отримали завдання: скласти і прочитати відомі вислови про рідну землю. Щоб отримати їх, команди за допомогою мапи, пройшли 4 зупинки (читальний зал студентів, бібліографічний відділ та книгосховище №1 і №2.) На кожній зупинці гравці виконали різноманітні завдання, за що отримали частину вислову.
Команди, до складу яких входили одинадцятикласники та пешокурсники, успішно впоралися із завданням і проявили чималу кмітливість, активність, комунікабельність, швидкість мислення, інтуїтивне прийняття рішень та вміння працювати в команді.
В результаті проведеного заходу, усі присутні отримали цінну інформацію, позитивний настій та яскраві емоції, а одинадцятикласники – більш чітке розуміння спеціальності «геодезія та землеустрій».
Студенти першого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» ТНЕУ на практиці ознайомилися зі своєю майбутньою професією
Важливим етапом у формуванні висококласних фахівців технологічно складних професій є спілкування із практиками та спеціалізованими установами. Зважаючи на це, кафедрою менеджменту біоресурсів та природокористування ТНЕУ, яка забезпечує навчання за спеціальністю «Геодезія та землеустрій», укладено ряд угод про співпрацю із землевпорядними та геодезичними інститутами та підприємствами. В рамках угод передбачено можливість обміну досвідом, проходження виробничої практики, сприяння у матеріально-технічному забезпеченні навчального процесу та організації практичних занять на базі установ.
Реалізуючи положення співпраці, 2 листопада 2018 року студенти першого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» разом із куратором Розумом Р. І. та керівником курсу «Вступ у спеціальність» Волошином Р.В. відвідали з екскурсією ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою».
Під час екскурсії студенти отримали базову інформацію щодо діяльності Інституту, мети та завдань, які він реалізує в сфері землеустрою, ознайомилися із основними видами землевпорядної документації, попрацювали із професійним геодезичним обладнанням.
Робота із обладнанням стала головною родзинкою екскурсії. Так, з допомогою двочастотного GPS-приймача студенти під керівництвом геодезиста землевпорядного інституту визначили координати точок та об’єктів на території установи. Потім, вони навчилися визначати відстані до точок за допомогою електронного тахеометра.
Після цього, на прикладі професійних програм студентам було продемонстровано, яким чином отримані за допомогою геодезичних приладів дані використовуться при формуванні землевпорядних і топографічних планів земельних ділянок, як вони відображаються на кадастровій карті, та на що потрібно звертати увагу в процесі роботи.
Першокурсники були активними учасниками усіх процесів, вони задавали багато питань, цікавилися принципами роботи обладнання, виконували нескладні операції. В результаті екскурсії, першокурсники отримали масу позитивних вражень та більш чітке розуміння своєї майбутньої професії.
Колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування ТНЕУ спільно зі студентами групи ГЗ-11 висловлює щиру подяку директору Шмігелю Андрію Борисовичу та персоналу ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою» за цікаву, змістовну і пізнавальну екскурсію. Надіємося на подальшу взаємовигідну співпрацю!
Вітаємо першокурсників спеціальності «Геодезія та землеустрій» із успішним виступом на «Новій генерації»!
Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» формують нову традицію – займати призові місця на фестивалі-конкурсі презентацій між академічними групами першого року навчання «Ми – нова генерація!». Минулого року було підкорено другу сходинку п’ядесталу, в цьому році – третю серед понад п’ятдесяти учасників.
Конкурс проводиться відділом гуманітарної освіти і виховання Тернопільського національного економічного університету. Його метою є представлення студентами першого курсу своїх вмінь і талантів. Проте, значно більшого ефекту від участі в цьому заході досягається завдяки атмостфері свята і єднання. Студенти спільно працюють над виступом, спілкуються у неформальній обстановці, разом хвилюються і переживають. Завдяки цьому вони стають хорошими приятелями і друзями!
Цього року група ГЗ-11 у своєму виступі використала оригінальну ідею – студенти разом із куратором доцентом кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Розумом Русланом Івановичем зіграли роль піратів, які захопили уявний корабель зі скринею, повною талантів. Кожен із учасників команди діставав зі скрині певний елемент, що символізував його таланти і демонстрував свої вміння, а саме: декламування віршів чи прози, володіння мистецтвом танцю, фотографії чи живопису, спортивну спритність чи гру на гітарі. Під завершення виступу студенти виконали запальний танець під ремікс саундтреку до фільму Пірати Карибського моря із акробатичними елементами. Схвальна і бурхлива реакція залу засвідчила, що виступ «піратів» ГЗ-11 зацікавив глядачів і захопив членів журі.
Варто відмітити важливу роль, яку в цьому успіхові відіграли студенти другого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій». Вони не тільки підтримували своїх молодших колег під час виступу, але й допомагали їм із підготовкою номерів та реквізиту. Особливої похвали заслуговує студентка ГЗ-21 Аліна Салюк. Вона взяла на себе відповідальність за підготовку і успішно впоралася із завданням!
Колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування щиро вітає своїх першокурсників із успішним виступом і бажає їм не розгубити продемонстрованого запалу і досягнути ще більших вершин в навчанні та подальшій професійній діяльності.
Ми горді з того, що маємо можливість працювати із кращими студентами Тернопільського національного економічного університету!
Колектив кафедри менеджменту
біоресурсів і природокористування.
Студенти груп ГЗ-11 і ЕОЗ-11 відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Студентське життя першокурсника суттєво відрізняється від шкільного. Кожного дня ми пізнаємо щось нове і відкриваємо для себе не тільки професійні аспекти навчання, але і його різносторонність та насиченість. Все більшого значення для нас набувають поняття ініціативності, відповідальності і самостійності.
Куратор нашої групи доцент кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Волошин Р.В. намагається організувати наші групи ГЗ-11 і ОЕЗ-11 таким чином, щоб ми вносили свої пропозиції щодо організації навчального процесу та дозвілля. При цьому, кожен із нас відповідає за певну ділянку роботи.
В такий спосіб ми уже здійснили дві екскурсії, відвідали Тернопільський драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, прийняли участь у спортивних заходах та наукових семінарах. Цього разу, ми вирішили відвідати Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Відповідальною за організацію заходу була студентка групи ГЗ-11 Попович Юлія.
Завдяки її зусиллям, 18 квітня студенти групи ГЗ-11 та ЕОЗ-11 разом із куратором здійснили цікаву і пізнавальну екскурсію. Тернопільський обласний краєзнавчий музей радо зустрів нас, а екскурсовод провів чудову оглядову екскурсію трьома залами.
Варто зазначити, що музейна експозиція закладу визнана однією з кращих серед краєзнавчих музеїв України. Унікальними серед них є стародруки, старовинна зброя, збірки національного одягу, рідкісні фотографії та документи, предмети міського та сільського побуту, антикварні речі.
Відвідавши другий поверх, ми ніби побували у минулих епохах, оскільки він відданий чисельній колекції природничих матеріалів, які об’єднані у збірки “Палеонтологія”, “Геологія і мінералогія”, “Зоологія” та “Ботаніка”. До найцікавіших із них належать унікальна колекція комах, опудала рідкісних тварин та птахів. Експозиції відділу природи побудовані здебільшого за допомогою діорам, що відтворюють основні ландшафти та природничі особливості краю.
Третій поверх присвячений відділам стародавньої історії, середніх віків, нового часу. Особливу увагу привертають реконструкція двокамерного наземного житла з поселення трипільської культури, макет Тернопільського замку XVI ст., діарама Зборівської битви 1649 р.
Зустріч студентів з фахівцями Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області
20 квітня 2018 року на запрошення доцента кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Любезної І.В. начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області Сеник С.М. та головний спеціаліст цього ж відділу Саніцький Н.О. провели лекцію для студентів третього курсу напряму підготовки «Менеджмент» з дисципліни «Управління персоналом» на тему: «Організація набору та відбору кадрів».
Під час лекції студенти дізналися безпосередньо від практиків про особливості діяльності Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області та управлінням роботи з персоналом Держрибагентства.
Спеціалістами акцентовано увагу на основних етапах, критеріях та методах підбору персоналу. Професійний відбір та прийом на роботу є необхідними складовими управління персоналом. Підбір нових співробітників на вакантні посади є задачею з мінімальним правом на помилку, тому потребує максимальної уваги всіх учасників цього процесу.
Студенти мали змогу поєднати вивчення теоретичного матеріалу з практичним досвідом, що дало змогу закріпити їх знання.
Після лекції на кафедрі менеджменту біоресурсів і природокористування продовжилась зустріч студентів спеціальності менеджменту природокористування та економіки довкілля з фахівцями Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області у вигляді круглого столу.
Рибне господарство – галузь економіки, завданнями якої є вивчення, охорона, відтворення, вирощування, використання водних біоресурсів, їх вилучення (добування, вилов, збирання), реалізація та переробка з метою одержання харчової, технічної, кормової, медичної та іншої продукції.
Під час проведення дискусії обговорили особливості відтворення водних біоресурсів (природне чи штучне поновлення чисельності водних біоресурсів, яка зменшується у процесі їх використання чи природної смертності) та охорону водних біоресурсів, що є системою правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів, спрямованих на збереження, поліпшення умов існування, відтворення і раціонального використання водних біоресурсів, забезпечення виконання юридичними і фізичними особами вимог законодавства.
Спеціалісти Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області задоволені рівнем дискусії із студентами, зацікавлені у співпраці з ними та готові розглядати студентів нашого ВУЗу як кадровий резерв для посилення їхнього трудового потенціалу.
Тренінг на тему: «Екологічні проблеми сьогодення та шляхи збереження довкілля»
5 грудня відбувся тренінг на тему: «Екологічні проблеми сьогодення та шляхи збереження довкілля» з дисципліни «Економіка довкілля та організація природокористування», який провела к.е.н., доцент кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Любезна І. В. для студентів факультету аграрної економіки і менеджменту.
Доцент Любезна І.В. зазначила, що на порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Україна як і багато країн світу перебуває на межі великої екологічної кризи. Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення величезних об’ємів відходів людської діяльності при одночасному виснажені майже всіх видів природних ресурсів призвели до розвитку глобальної екологічної кризи.
Людству необхідні нова філософія життя, висока екологічна культура й свідомість, зміна ставлення до навколишнього середовища. Основне завдання екологічного виховання студентської молоді полягає у необхідності закріпити усвідомлення того, що природні багатства не є безмежними. Сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь. Актуальними є слова Антуана де Сент-Екзюпері: “Ми не отримуємо у спадок Землю від предків, ми беремо її в борг у наших дітей”.
У практичній діяльності майбутній економіст, банкір, фінансист, менеджер повинні вміти орієнтуватися в зміні стану навколишнього природного середовища різних країн і регіонів для прийняття оптимального, екологічно виваженого економічного рішення. Крім власне економічних рис, економісти повинні володіти екологічним мисленням і самосвідомістю у процесі використання природних ресурсів та виробництва різноманітних матеріальних благ.
На «дереві очікувань» студенти прикріпили на стіках – листочках свої очікування від проведення тренінгу, які розпочали фразами: «Я сподіваюсь…», «Я очікую…», «Я хочу дізнатись…», «Я надіюсь…»
Так як Земля, що живить нас, повітря, яким ми дихаємо, вода, яку п’ємо, щорічно зазнають величезних втрат від необдуманої дії тих, хто ними користується, то для подальшої роботи студенти груп МПЕД-41 та МПЗ -41 поділилися на три групи «ЗЕМЛЯ» (працювали над проблемою забруднення ґрунтів), «ВОДА» (працювали над проблемою забруднення води), «ПОВІТРЯ» (працювали над проблемою забрудненості повітря). Кожна із груп отримала своє завдання і створила за даною темою міні-проект. Через 40 хвилин відбувся захист проектів.
Робота студентів над міні-проектом передбачала заповнення всіх розділів, які були зазначені у шаблоні плаката: девіз групи; роль згадуваної стихії у природі; виникнення проблеми в даній сфері; шляхи вирішення проблеми.
Поки студенти працювали над міні-проектом Любезна І.В. запросила до слова директора Тернопільської філії державної установи «Інститут охорони родючості ґрунтів» Брощака І.С., який детально розповів про стан родючості ґрунтів Тернопільської області та шляхи покращення їх родючості, екологічної безпеки і якості сільськогосподарської продукції.
Представників груп захистили свої міні-проекти на високому рівні, проявили свою обізнаність, ерудованість та творчість. Зуміли розкрити негативний вплив антропогенного фактору на довкілля; пояснили сутність глобальних екологічних проблем (парникового ефекту, кислотних дощів, деформації озонового шару, деградації ґрунтів, хімічного забруднення та їх наслідки) і розглянули шляхи покращення екологічного стану довкілля. Студенти мали змогу відчути особисту причетність до вирішення суспільно значущих екологічних проблем.
За допомогою міні-проектів студенти зуміли розбудити у присутніх потребу активно боротися за чисте повітря й воду, родючі ґрунти, зелені ліси й плодоносні сади.
Приємно зазначити, що екологічні проблеми зацікавили не тільки студентів факультету аграрної економіки і менеджменту. Адже на тренінг завітали студенти факультету економіки і управління, факультету банківського бізнесу, представники кафедр міжнародного туризму та іноземних мов, директор центру
Куратор гуртка «Банківські менеджери», старший викладач кафедри банківського менеджменту та обліку, к. е. н. Тимків Андрій Олександрович привітав учасників тренінгу і висловив подяку організаторам за можливість участі у такому заході. Він відзначив актуальність проблем, що окреслені рамками поставлених завдань тренінгу і зауважив, що банківські установи сьогодні також зацікавлені у реалізації екопроектів.
Продовжив думку куратора і член гуртка «Банківські менеджери» студент групи ФБС – 42 Тарас Барилюк і зауважив, що в Україні еко-кредитуванням займаються такі банки як Укргазбанк, банк Південний, Кредобанк, ПроКредитбанк.
Директор Центру працевлаштування та зв’язків з випускниками ТНЕУ Кривий Зеновій Іванович також наголосив на важливості проведення таких заходів і висловив сподіванні на подальші, такого роду, зустрічі.
Цікавою була промова академіка Інженерної Академії України, професора Дядикевича Ю.В. щодо основних напрямків ресурсозбереження.
На завершення тренінгу студенти підходили до «дерева очікувань» і прокоментували, чи справдились їх очікування, прикріпивши квіточки до дерева. Дерево є символом життя, а ми його гілочки. За допомогою квіточок, якими студент прикрасили його, Любезна І.В. побажала присутнім та їх друзям міцного коріння, міцного стовбуру та розлогої крони.
На завершення тренінгу доцент Любезна І.В. подарувала всім присутнім Пам`ятку бережливого ставлення до природи із сподіваннями, що всі будуть її дотримуватись, і, таким чином, берегти нашу природу.
Екологічне виховання через тренінги, покликане формувати активну природоохоронну позицію свідомих громадян та дає змогу студентам бути активними учасниками дійства. Тренінг стимулює розвиток логічного та критичного мислення, спонукає до вирішення поставлених проблемних завдань креативними способами, розвиває уяву та здатність до передбачення і моделювання ситуації в майбутньому, особливо, якщо це стосується екологічних проблем сучасності. Під час проведення даного тренінгу створилося неформальне, невимушене спілкування, що відкрило перед студентами безліч варіантів розвитку та розв’язання проблеми, заради якої вони зібралися.
Студенти першого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» ТНЕУ із навчальною екскурсією відвідали ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою»
23 листопада 2017 року в рамках вивчення дисципліни «Вступ у спеціальність», студенти першого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» разом із куратором і керівником курсу Волошином Романом Володимировичем відвідали ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою». Екскурсія проводилася з метою формування у студентів розуміння специфіки своєї майбутньої професії, усвідомлення її важливості, затребуваності, а також підвищення мотивації до навчання.
Екскурсію було організовано в межах угоди про співпрацю між Тернопільським національним економічним університетом і ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою». Головним організатором екскурсії і гідом виступив сам директор установи Шмігель Андрій Борисович. Він ознайомив студентів із головними функціями, які виконує Інститут землеустрою в системі земельних відносин України, його організаційною структурою, головними спеціалістами, розповів про напрями і специфіку роботи кожного відділу, продемонстрував історичні землевпорядні матеріали і наголосив на важливому внеску науково-технічного прогресу у розвиток галузі. Особливу увагу директор приділив професійним компетентностям, які ринок праці висуває перед фахівцями сфери геодезії та землеустрою.
В процесі екскурсії Шмігель А.Б. надавав право для її ведення заступнику з проектної роботи Галябарді Марії Михайлівні, керівникам відділів та іншим фахівцям.
Галябарда М.М. ознайомила студентів із основними видами проектної документації, продемонструвала готові проекти з розпаювання сільськогосподарських угідь, розмежування територій сільських рад, проекти землеустрою населених пунктів, сільськогосподарських підприємств, результати грунтових досліджень та багато інших. Вона розповіла про структуру документів, вимоги та критерії, що висуваються до них, наголосила на важливості знання нормативних актів та положень в процесі професійної діяльності геодезистів і землевпорядників.
Фахівці Інституту землеустрою продемонстрували основні інструменти геодезистів та розповіли про технічну еволюцію обладнання. Зокрема, студенти почули про історію використання мензули і теодоліта, ознайомилися із роботою тахеометра і двочастотного GPS-приймача.
Після цього, студенти отримали можливість власноруч під керівництвом провідного геодезиста установи здійснити геодезичні виміри з допомогою двочастотного GPS-приймача і побачити технологію опрацювання отриманих даних в спеціалізованій комп’ютерній програмі.
Керівництво і працівники ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою» із задоволенням ділилися зі студентами своїми знаннями, відповідали на питання і прагнули продемонструвати їм багатогранність і актуальність професії геодезиста і землевпорядника.
Колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування ТНЕУ спільно зі студентами групи ГЗ-11висловлює щиру подяку керівнику та персоналу ДП «Тернопільський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою» за цікаву, змістовну і пізнавальну екскурсію. Надіємося на подальшу взаємовигідну співпрацю!
Оголошення про Всеукраїнську олімпіаду
Тернопільського національного економічного університету
Шановні випускники та учні випускних класів загальноосвітніх шкіл, ви маєте можливість прийняти участь у Всеукраїнській олімпіаді Тернопільського національного економічного університету і отримати кращі умови для вступу на престижну спеціальність «Геодезія та землеустрій».
Олімпіада проводиться з метою виявлення і розвитку обдарованих вступників, реалізації творчих здібностей талановитої молоді, а також для надання допомоги у виборі професії і залученні до навчання у виші.
Переможцям Олімпіади нараховуються додаткові бали (до 20 балів) до одного із предметів сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання при розрахунку конкурсного балу у нашому Університеті. Предмети за якими проводиться олімпіада – географія та математика. Учасник олімпіади може обирати один або два предмети.
Умови проведення олімпіади:
- участь в олімпіаді – безкоштовна;
- до участі допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів чи мають право на отримання документу про повну загальну середню освіту в 2018 році.
- Олімпіада проходить у два тури – дистанційний – з 20.11.2017 по 01.04.2018 р. і очний – 29.04.2018 р.
Під час дистанційного туру Олімпіади учасники ознайомлюються із завданнями і розв’язують їх на сайті tneu.edu.ua. Учасники, які набирають не менше 75 % можливих балів в першому турі, допускаються до участі у другому турі;
Другий тур проводиться в письмовій формі в приміщенні ТНЕУ за адресою: м. Тернополі, вул. Львівська, 11. Учасникам другого туру, які набирають не менше 90 % можливих балів, нараховуються додаткові бали до одного і предметів ЗНО під час розрахунку конкурсного балу в Тернопільському Національному економічному університеті при вступі на спеціальність «Геодезія та землеустрій».
Детальніше із умовами проведення Всеукраїнської олімпіади Тернопільського національного економічного університету можна ознайомитися тут:
- МОН Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу
- Програма олімпіади з географії
- Програма олімпіади з математики
- Критерії оцінювання і нарахування балів у І (дистанційному) турі
- Критерії оцінювання і нарахування балів у ІІ (очному) турі
- Критерії нарахування додаткових балів до одного з предметів сертифікату
ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ В ОЛІМПІАДІ.
Результати і підсумки олімпіади будуть оприлюднені на сайті ТНЕУ: tneu.edu.ua
Додаткову інформацію про олімпіаду можна отримати, задавши питання на е-mail: kaf_mbp@tneu.edu.ua чи за телефонами:
(096) 563 02 18; (050) 745 21 18 – Розум Руслан Іванович – заступник завідувача кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування;
(067) 727 01 27; (066) 689 10 53– Волошин Роман Володимирович – координатор Всеукраїнської олімпіади ТНЕУ з географії і математики.
Студенти спеціальності «Геодезія та землеустрій» факультету аграрної економіки і менеджменту здійснили навчальну екскурсію
Особливістю природничих наук є тісний зв’язок теорії і практики. Це дає можливість наочно споглядати теоретичні положення, доторкатися до вивчених понять, явищ.
В рамках вивчення геології, ми, студенти першого курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» факультету аграрної економіки і менеджменту спільно із своїми колегами, що вивчають менеджмент природокористування та економічну оцінку землі, 9 листопада 2017 року здійснили пізнавальну екскурсію до трьох геологічних пам’яток: печери “Кришталева” в с. Кривче Борщівського району, Чортківського відслонення геологічного періоду девону та Звенигородського відслонення періоду силуру. Нашим гідом став представник Клубу мандрівників «Carpe Diem» Роман Бронецький.
Відслонення Девону поблизу міста Чортків – це геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Вона розташована біля північної околиці села Горішня Вигнанка Чортківського району Тернопільської області. Під охороною перебуває відслонення потужної товщі темно-коричневих, зеленувато-сірих тонковерствуватих аргілітів з окремими прошарками вапняків, що містять рештки тентакулітів, остракод тощо.
Досить цікавою була екскурсія по печері “Кришталева” в с. Кривче Борщівського району. Вважається, що її відкрив монах Габріель Жанжинський у 1721 році, але на той час нею ніхто не цікавився і про печеру забули. Та з часом її почали прочищати і відкривати нові коридори.
Перед гостями печери – два з половино кілометри екскурсійної траси, півтори години шляху у світі казки. Перші 500 м вхідного коридору спочатку насторожують. Під ногами кольоровими плямами жовтіють тьмяні відблиски світильників. Склепіння та стінки вилискують темно-коричневим гіпсом, гладенько відшліфованим стародавніми водами. Цей коридор переходить у зал Скель, де по долівці розкидані кам’яні піраміди, паралельно до нього тягнеться коридор кам’яних бурульок (сталактитів), де зі стелі звисають химерні гіпсові нарости, а в Зоологічному залі гіпси нагадують різних тварин. Іноді можна побачити живих кажанів, причому зовсім близько, вони висять на стелі або пролітають над головами.
Екскурсовод Галина розповіла легенду, яка дуже нас насторожила. В легенді розказується, що дівчата на ім’я Наталія, які бувають у цій печері повинні давати відкуп, щоб міфічний господар їх там не залишив. Наша Наталочка не хотіла ризикувати, тому також кидала монетки господарю. Екскурсія Кришталевою печерою в Кривче є дуже цікавою, однак слід обережно відвідувати цю пам’ятку тим, хто боїться замкненого простору, оскільки це безпросвітня довга нора, з якої можна вийти, тільки пройшовши її до кінця.
Потім ми відправилися до села Звенигород, розташованого в безпосередній близькості до Дністровського каньйону – одного із семи природних чудес України. Каньйон утворений річкою Дністер і розташований в межах чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. На Дністровських схилах є велика кількість рідкісних рослин, тварин, птахів. Теплий клімат у каньйоні відрізняє цю місцевість від інших територій Західної України. Мальовничий ландшафт гірського типу, чарівні ліси, річка, печери, химерні скелі, пташине різноголосся роблять Дністровський каньйон справді райським куточком природи.
Тут, ми ознайомилися зі Звенигородським відслоненням силуру і девону, які утворюють унікальні пам’ятки неживої природи, відомі вченим геологам у всьому світі. Силурійський розріз, що виходить на поверхню тут в долині Дністра, за повнотою відслонення, виразністю і фауністичною характеристикою є одним із кращих у світі, а за багатством і різноманітністю органічних залишків у суміжних пластах силуру і девону та легкою доступністю не має собі рівних. Це справжня геологічна енциклопедія, в якій зафіксовано еволюцію земної кори та органічного світу віком понад 400 мільйонів років.
Окрім геологічної пам’ятки, в селі Звенигород знаходиться столітній панський палац, зведений у 1918 році віденськими архітекторами у стилі пізнього класицизму, а також унікальна біологічна пам’ятка – величні дуби, яким більше двохсот років.
Екскурсія завершилася в теплому дружньому колі біля багаття. Ми разом розпалювали вогнище, готували бутерброди і кашу, варили трав’яний чай і грибну юшку. Прекрасні екскурсійні об’єкти і неймовірно красивий вид на Дністер додали теплої та дружньої атмосфери. Під час такого пікніку наш куратор, доцент кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Волошин Р.В. посвятив нас у студенти. Це було досить емоційно і по-домашньому. Вечір продовжився веселими розмовами і піснями під гітару, які лунали всю дорогу від берегів Дністра до Тернополя.
Наша перша екскурсія за час навчання в ТНЕУ завершилася. Емоції і естетична насолода, яку ми отримали від неї налаштовують нас на нові подорожі і звершення, які (а ми в цьому впевнені) не забаряться!
Інформацію підготувала
студентка групи ГЗ-11 Вінярчук Аліна
Зустріч студентів з представниками інвестиційної компанії «Empire State Capital Partners Ukraine» та Бізнес Інкубатор Груп Україна
25 жовтня за підтримки ректора університету, доктора економічних наук, професора А. І. Крисоватого та ініціативи декана факультету агарної економіки і менеджменту доктора економічних наук, професора Б.О. Язлюка в приміщенні читального залу бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ відбулась зустріч студентів університету з представниками інвестиційної компанії «Empire State Capital Partners Ukraine» та Бізнес Інкубатор Груп Україна.
З вітальними словами до гостей з Америки та Франції звернувся заступник декана факультету агарної економіки і менеджменту, який зазначив на актуальності співпраці наших студентів з представниками міжнародних компаній.
Після чого виступив Алекс Девід Барт – засновник платформи NEW UKRAINE INVESTMENT CONFERENCE, засновник і голова правління Бізнес Інкубатор Груп Україна засновник та керуючий партнер інвестиційної компанії «Empire State Capital Partners Ukraine», яка створена в Україні три роки тому, яка є своєрідним банком з цінних паперів, торгівлі та випуску акцій та облігацій, продажу бізнесу, інвестиційних фондів та всі видів інвестицій для нагромадження капіталу. Алекс Девід Барт звернув увагу на бачення Бізнес Інкубатор Груп Україна, яке полягає в тому, щоб максимально сприяти розвитку динамічного і надійного сектора малого і середнього бізнесу. Це сприятливо вплине на стабілізацію економічної ситуації в Україні, стимулюватиме економічне зростання, що призведе до залучення довгострокових інвестицій і створення нових робочих місць.
Бізнес Інкубатор Груп Україна був створений, щоб надати значну підтримку підприємствам малого і середнього бізнесу в Україні, які борються за виживання, а також сприяти розвитку підприємництва. Діяльність Бізнес Інкубатор Груп Україна спрямована на те, щоб перетворити малий та середній бізнес в рушійну силу економіки України та сприятиме значному якісному зростанню інноваційного сектору.
Доступність фінансування для місцевих підприємців і раніше залишається обмеженою, тому необхідні інноваційні інструменти підтримки малого та середнього бізнесу включаючи поділ ризиків, а також надання реальних можливостей використання фінансових ресурсів на умовах, прийнятих для бізнесу.
Після революції Гідності відкриваються ринки і капітал заходить в Україну і дана компанія намагається довести міжнародним інвесторам, що тут хороший інвестиційний клімат
Цікавою та змістовною була доповідь директора Корпусу волонтерів фінансових послуг Едварда Сі, діяльність якого зосереджена на розробці програм і дизайнів (написання пропозицій та стратегій), управління розробкою і супроводом програм і постачання. Корпус волонтерів фінансових послуг – некомерційна організація зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, яка пропагує ідеї партнерства між державним і приватним секторами з метою створення життєздатної фінансової системи на ринках, що розвиваються.
До плідної дискусії також долучились і директор французької торгової палати Емануель Лов та засновник компанії з реалізації екопродуктів Клода Ексбраята. Представники міжнародних компаній мають намір створити регіональний офіс в Тернополі, де будуть задіяні студенти 3-го та 4-го курсів, які волентерити (допомагати писати бізнес-плани, робочі плани), мають намірі розвивати та підтримати студентські бізнес-ідеї та навчати їх сучасному підприємництву. Експерти з України, Ізраїлю, Польщі та Німеччини будуть ділитися досвідом та знаннями з резидентами спільноти YEP Incubators. Студенти будуть вчитися підприємницькому мисленню, вивчаючи різні підходи, отримуючи різні компетенції, розширюючи свої горизонти та тренеруючи свої соціальні навички. Їх реалізація сприятиме інноваційній та інвестиційній активності діяльності малого і середнього бізнесу, розширенню допомоги суб’єктам господарювання в отриманні корисної інформації, необхідної для ведення підприємницької діяльності.
Студенти університету отримали запрошення до співпраці та стажування в міжнародній компанії. Надіємось на плідну співпрацю в майбутньому.
Круглий стіл
на тему «Екорозвиток та екологізація економіки»
20 жовтня 2017 р. з метою закріплення знань з дисципліни «Економіка довкілля та організація природокористування» та її кращого розуміння доцентом Любезною І.В. для групи МПЕД-41 було проведено круглий стіл на тему: «Екорозвиток та екологізація економіки».
Доповіді студентів були підготовлені із результатів аналітичних і наукових робіт вітчизняних та зарубіжних учених-економістів в області природокористування та охорони довкілля. Ми обговорили актуальні проблеми з таких питань: екологізації основних галузей народного господарства, збалансованого використання і відновлення природних ресурсів. Розглянули теоретико-методологічний аспект екологізації економіки, який є ключовим чинником стратегії сталого розвитку.
Вихідною аксіомою необхідності екологізації економіки є те, що економічна та екологічна системи органічно взаємопов’язані та взаємозалежні, і їх необхідно розглядати як єдину еколого-економічну систему. Для здійснення процесу екологізації економіки треба змінювати спосіб економічного мислення і спосіб господарювання.
Присутніми активно обговорювались питання щодо обґрунтування необхідності проведення екологізації економіки України, виявлення нагальних напрямів та розгляд їх позитивних сторін, проведення аналізу перспектив цих напрямів в Україні.
Даний захід згуртував та зацікавив студентську молодь, поглибив їх знання з екологічних дисциплін та підкреслив важливість вибору їх майбутньої професії.
Відвідування театру
4 жовтня студенти групи МПЕД-41 разом з їх наставником к.е.н., доцентом Любезною І.В. черговий раз відвідали Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка, який вже став доброю традицією проведення дозвілля. Цього разу побували на музичній комедії-жарті «Як наші діди парубкували.
Вкотре студенти переконалися у позитивному впливі театрального мистецтва на формування особистості, яке служить не тільки для розваги та відпочинку, але й формує внутрішній світогляд. Він займає особливе місце в системі формування духовних цінностей студентської молоді.
Похід до театру надав потужний емоційний заряд та бажання творити за законами краси та приніс естетичну насолоду, радість й духовне натхнення.
Вітаємо
студентів групи ГЗ-11
із високим другим місцем
на університетському фестивалі-конкурсі презентацій
«Ми – нова генерація!»
Протягом 2-4 жовтня в Тернопільському національному економічному університеті пройшов фестиваль-конкурс презентацій між студентськими академічними групами першого року навчання «Ми – нова генерація!».
Участь у конкурсі взяли близько 50 академічних груп з усіх факультетів та навчальних інститутів університету, які презентували себе, свої таланти і свою згуртованість.
Всі учасники продемонстрували свою творчість, майстерність та індивідуальність. Виступи на сцені актової зали ТНЕУ проходили під шалені овації залу і підтримку студентів старших курсів та викладачів.
В такій енергійній і насиченій обстановці студенти групи ГЗ-11 спільно зі студентами групи ЕОЗ-11 зуміли проявити свої кращі якості, продемонструвати злагодженість, синхронність дій і високий рівень майстерності. У відведені 7 хвилин на сцені наші студенти продемонстрували не просто набір номерів, а цілісний зрежесований виступ.
Виступ розпочався з вірша «Film production» популярного автора Ізрика, що містить сильне зверненням: «ми всі знаємо чим закінчиться наше життя, але як воно пройде, залежить лише від нас». В продовження виступу студенти виконали пісню під відомий танцювальний хіт британського співака Ed Sheeran «Shape of me». Слова до пісні були написані куратором групи доцентом кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування Волошином Романом Володимировичем. В них кожен студент розповів про свої таланти, інтереси. Весела оптимістична пісня плавно перейшла у танцювальний номер, в якому хлопці та дівчата продемонстрували, що незважаючи на те, що вони різні, вони – один колектив, одна команда і справжні друзі!
Емоції від виступу переповнювали учасників і вони з нетерпінням чекали результатів конкурсу, оскільки були впевнені, що заслуговують високого місця за свою працю і виступ. Їхні надії справдилися, почесне журі конкурсу присудило групам ГЗ-11 та ЕОЗ-11 за спільний виступ високе друге місце, а також нагородило спеціальними призами від ректора університету Крисоватого Андрія Ігоровича.
Вітаємо наших прекрасних студентів із їх першим великим успіхом в стінах Тернопільського національного економічного університету! Знаємо, що попереду їх чекає ще багато цікавих подій і перемог! Віримо у вас і гордимося вами!
Колектив кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування
Своїми емоціями від конкурсу поділилися студентка групи ГЗ-11 Вінярчук Аліна і куратор групи Волошин Роман Володимирович.
Вінярчук Аліна:
Ось і завершився фестиваль-конкурс презентацій між студентськими групами І курсу. Позаду залишились важкі, виснажливі, наполегливі дні тренувань. Проте, все це було недаремно.
Фестиваль-конкурс «Ми – нова генерація» дозволяє студентам показати свої таланти, стати більш впевненими у собі та отримувати радість від навчання в університеті. Атмосферу, яка панувала в актовому залі під час виступу студентів, неможливо передати словами. Вона була наповнена чудовим настроєм та драйвовими емоціями. Я дійсно задоволена, що наша група ГЗ-11 разом з ЕОЗ-11 взяли участь у цьому конкурсі. Це були надзвичайно веселі дні підготовки. Кожен із нас вклав частинку себе, щоб показати, що ми – найкращі, що кожен із нас талановитий і неповторний. Звичайно, спочатку не все всім вдавалося, однак завдяки нашій згуртованій роботі та наполегливій праці ми здобули перемогу та посіли ІІ призове місце.
Дуже дякуємо за підтримку студентам нашому факультету аграрної економіки і менеджменту та інших факультетів, які підтримували нас. Також ми вдячні кураторові групи Волошину Роману Володимировичу, який допоміг нам із ідеями та їхньою реалізацією, а також усім тим, хто доклав чимало зусиль у підготовці до нашого виступу.
Після виступу у мене залишилось багато позитивних емоцій і вражень. Дякуємо організаторам цього конкурсу, адже завдяки їм у ТНЕУ розкриваються нові таланти, про які ми навіть не здогадувалися. Я впевнена, що зробила правильний вибір, поступивши на згуртований, дружний та енергійний факультет аграрної економіки та менеджменту.
Ми – нова генерація! І ми змінимо світ на краще!
Волошин Роман:
Дякую керівництву Тернопільського національного економічного університету і зокрема відділу гуманітарної освіти і виховання за прекрасну ідею і чудову організацію конкурсу «Ми – нова генерація!». Лише місяць назад студенти вперше зустрілися в стінах університету, а тепер вони – наче старі добрі друзі, які прожили разом багато років. Вони дружні, вони щирі, вони не бояться проявляти себе і брати на себе відповідальність. Це саме ті якості, які допоможуть їм в майбутньому під час навчання і в професійній діяльності.
Радію з того, що мої студенти розпочинають своє навчання в університеті із успіху. Вони відчули близькість перемоги і повірили у свої сили. Тепер вони знають, що доклавши зусиль, обов’язково доб’ються успіху. А я їм у цьому допоможу.
Я гордий бути куратором однієї із найкращих груп в університеті!
Ми — нова генерація!
Сьогодні завершився триденний фестиваль-конкурс презентацій між студентськими академічними групами першого року навчання ТНЕУ «Ми – нова генерація!»
Більше сорока студентських академічних груп першокурсників презентували свій творчий, юно-молодий талант, свою граційність і красу.
Три дні незабутнього студентського драйву подарували першокурсники з різних факультетів, інституту та коледжу ТНЕУ.
Учасники фестивалю-конкурсу «Ми – нова генерація!» отримали грамоти за участь, а переможцями стали:
перше місце – група ОЕЕ та група ОДС факультету обліку та аудиту;
друге місце розділили група ГРС-11 Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Богдана Гаврилишина та групи ГЗ-11 й ЕОЗ-11 факультету аграрної економіки та менеджменту;
третє місце посіли група МЕН-11 факультету економіки та управління та група ПР-11 юридичного факультету.
Групи ГЗ-11 та ЕОЗ-11 факультету аграрної економіки та менеджменту були відзначені спеціальним призом від ректора університету Андрія Ігоровича Крисоватого.
Усі переможці отримали дипломи від ректора ТНЕУ та цінні подарунки від Первинної профспілкової організації студентів університету.
Організатори дякують усім, хто долучився до підготовки та проведення цього творчого дійства і бажають студентам-першокурсникам великих досягнень у навчанні, науці, спорті та натхнення і майстерності в творчості.
Тернопільський національний
економічний університет
Факультет аграрної економіки і
менеджменту
запрошують Вас взяти участь у роботі
Міжнародної науково-практичної конференції
«ПРИКЛАДНА ЕКОНОМІКА – ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ»,
яка відбудеться 27 жовтня 2017 року в Тернопільському національному
економічному університеті (м. Тернопіль)
Info_lyst_FAEM_Ternopil_27.10.2017
Сьомого вересня на Майдані знань Тернопільського національного економічного університету студенти групи МПЕД-31 разом із куратором взяли участь у новому молодіжному проекті – арт-зустрічі «НЕформат», ліричному вечорі з сучасною поезією, де талановиті студенти ділилися власними поетичними та пісенними творами, глядачі насолоджувалися піснями. Під музику студенти читали власну лірику.
З поетичними словами до молоді приєдналися доцент кафедри менеджменту, біоресурсів і природокористування Ірина Любезна та головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка» Марія Баліцька.
Захід об’єднав активну, креативну молодь, закохану в музику та поезію.
Літературний Батл
Викладачі кафедри організовують приємні та водночас корисні культурно-масові заходи – у стінах вищого навчального закладу і поза межами університету – які наповнені яскравими та позитивними емоціями.
У дружній ресторації «Мамонт», відбувся літературний батл, у якому взяли участь не тільки тернополяни, але й гості з Києва і Донецька. Студенти гр. МПЕД 31 вболівали за свого наставника, яка взяла участь у батлі з власними поетичними творами.
У першому турі учасники читали власні твори та дивували присутніх слухачів розмаїттям стилів та тем: від од студентству до сонетів дощу та молитов.
Оцінювали творчі виступи члени компетентного журі: член Національної спілки письменників України і засновник літературної студії «7 герц» Ю. Вітяк, організатор мистецького фестивалю «Ї» В. Томчишин та донецький лірик, переможець поетичного конкурсу «Чорнила душі» О. Бабінський. Вони визначили трьох фіналістів, які навмання обрали собі теми: страх, емоції, почуття. Поетів закрили у кімнаті наодинці з власними думками на 15 хвилин, упродовж яких їм потрібно було написати вірш на задану тему. Всі учасники отримали у подарунки книги, каву та інші приємні сюрпризи.
Гостей свята розважали тернопільські музичні гурти – «Амігурумі» та «Atlanticgardens».
Приємно, що серед слухачів також прокинувся письменницький талант. Деякі з них виявили бажання взяти участь у наступному змаганні, інші – надсилали віршовані повідомлення на мобільний телефон ведучого у спеціальному конкурсі для гостей заходу.
Організатори заходу – Фундація регіональних ініціатив (ФРІ) – подякували всім за поезію, душу та емоції!
Куратор Любезна І.В. активно веде роботу з організації дозвілля студентів, враховуючи їх креативні інтереси та докладає всіх зусиль до створення сприятливого середовища для гармонійного розвитку особистості.
Під час таких заходів студенти мають змогу повною мірою відчути, яким є життя творчої, активної особистості з багатим і різностороннім внутрішнім світом.
Викладачі та студенти кафедри менеджменту біоресурсів та природокористування відвідали відкриту лекцію на тему: «Сучасні інформаційні технології в агробізнесі», яку провів директор інформаційно-аналітичної компанії «Волошин» Андрій Олексюк.
Доповідач зазначив, що сьогодні компанія «Волошин» входить до ТОП-15 загальноукраїнського рейтингу «1С: Франчайзинг». Агентство «Національний бізнес-рейтинг» зарахувало компанію до десятки ІТ-підприємств України за показниками фінансово-господарської діяльності та присвоїло їй місце №1 у регіоні за масштабами виробництва і платоспроможністю. Компанія «Волошин» успішно реалізувала понад 1000 проектів для підприємств, що здійснюють свою діяльність у таких галузях: електроенергетика, приладо- та машинобудування, сільське господарство, гірничодобувна промисловість, будівництво, гуртова та роздрібна торгівля, дистрибуція, харчова промисловість, металургія, текстиль, транспорт, телекомунікації, освіта, охорона здоров’я, туризм тощо.
Під час лекції учасники обговорили використання інфографіки в навчально-науковій діяльності викладачів та студентів факультету аграрної економіки і менеджменту, застосування на практиці хмарних технологій, використання програмних продуктів компанії 1С в автоматизації обробки обліково-аналітичної інформації на підприємстві.
У процесі жвавої дискусії також обговорено перспективні напрями досліджень в цій сфері. Також наші партнери зацікавили студентів факультету аграрної економіки і менеджменту у питанні співпраці – побудові та результативному функціонуванні центру вивчення програмних продуктів на платформі 1С.
Студенти зробили висновок, що поступ інноваційної моделі розвитку аграрного сектора України в значній мірі залежить від організації забезпечення оперативною та достовірною інформацією про наукові досягнення і конкретні інновації товаровиробників усіх форм власності і сільського населення, що сприятиме підвищенню загального рівня освіченості, зміні стереотипності мислення та залученню інвестицій у розвиток вітчизняного аграрного бізнесу.
Викладачі та суденти кафедри менеджменту біоресурсів та природокористування послухали відкриту лекцію на тему: «Розвиток аграрного бізнесу (на прикладі діяльності Корпорації «Агропродсервіс»), яку прочитав для професорсько-викладацького колективу та студентства факультету аграрної економіки та менеджменту ТНЕУ представник Корпорації «Агропродсервіс» Петро Воробець.
У доповіді лектор розповів про аграрного лідера Тернопільщини, де вдало поєднуються ефективна вертикально інтегрована бізнес-модель рослинництва, тваринництва, переробки продукції, енергоефективність та використання альтернативних джерел енергії, використання сільськогосподарських відходів і побічних продуктів як палива та утилізацію відходів тваринництва відповідно до стандартів охорони навколишнього середовища.
Жваву дискусію викликали питання стосовно подальшого розвитку та стабілізації вітчизняного ринку продукції тваринництва; організації виробництва екологічно чистої продукції; використання новітніх порід тварин, а також виходу українських виробників на зовнішні ринки з більш поглибленою переробкою продукції.
Учасники заходу обговорили можливість залучення студентів і науковців факультету до участі у спільних виробничих і наукових проектах, що дасть можливість ознайомитися із діяльністю агрохолдингу та в подальшому використовувати знання, отримані під час навчання у Тернопільському національному економічному університеті, у практичній діяльності.
Корпорація «Агропродсервіс» зацікавлена у студентах факультету аграрної економіки і менеджменту та має намір надавати робочі місця для майбутніх випускників.
Учасники відкритої лекції отримали запрошення у Корпорацію «Агропродсервіс» для проведення навчальної екскурсії.
15-17 квітня студенти гр. МПЕД-31 разом з куратором взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції за участю іноземних студентів «Розвиток аграрного бізнесу в умовах глобалізації», яка відбулась за підтримки ректора Андрія Ігоровича Крисоватого на факультеті аграрної економіки і менеджменту.
Міжнародна конференція набула широкого масштабу, адже її учасниками були 119 науковців з Чехії, Білорусі, Казахстану, Туркменістану й України. Розпочав захід з привітання усіх учасників і наголосивши на актуальності теми конференції декан факультету аграрної економіки і менеджменту, д.е.н, доцент Борис Олегович Язлюк.
Вельмишановні гості долучилися до привітань, зокрема: проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна та інформаційна діяльність) к.т.н., доцент Олег Петрович Адамів відзначив актуальність напрямку конференції в умовах глобальних викликів на доцільності проведення таких заходів, які презентують Тернопільський національний економічний університет на міжнародному рівні. Заступник голови міста Тернополя Леонід Олексійович Бицюра у своєму вітальному слові запросив усіх учасників на святкування річниці чудового міста Тернополя. Леонід Олексійович зазначив про гострі проблеми, що стоять перед аграрним бізнесом Тернопільщини. Голова ради молодих вчених Тернопільського національного економічного університету к.е.н., доцент Тарас Ярославович Маршалок підкреслив неабияке значення молодої науки, що єднає народи і країни. Модератором конференції була Голова студентського наукового товариства факультету аграрної економіки і менеджменту Сніжана Радик.
Своїми презентаціями учасники показали, що на сьогодні в умовах глобалізації агробізнес вийшов на якісно новий рівень: нові ідеї, вдосконалення вже існуючих технологій стали поштовхом для прогресивної інтеграції у міжнародне економічне середовище.
Цікавою була і культурна програма конференції. Учасники мали можливість відвідати цікаві місця Тернополя та мальовничий Збаразький замок.
Міжнародна науково-практична конференція за участю іноземних студентів «Розвиток аграрного бізнесу в умовах глобалізації» об’єднала студентів, економістів різних національностей з однаковим поглядами на актуальну проблематику сьогодення.
Студенти та викладачі факультету аграрної економіки та менеджменту й провели насичений, змістовний та цікавий день з представниками аграрного лідера Тернопільщини – Агрохолдингу «МРІЯ». Сьогодні Агрохолдинг «МРІЯ» обробляє землі у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській і Рівненській областях.
Компанія має значний досвід у сільгоспвиробництві, який її співробітники вміло поєднують із застосуванням передових технологій, сучасного обладнання та сільськогосподарської техніки, а також з ефективним всебічним і раціональним використанням природних та земельних ресурсів.
Студенти завітали у гості в головний офіс компанії Агрохолдингу «МРІЯ» у місті Тернопіль. Начальник управління автоматизації бізнесу Агрохолдингу «МРІЯ» Віктор Чернявський прочитав науковий семінар на тему: «ІТ технології в агробізнесі».
Нині електронним помічником агронома є планшет, яким забезпеченні усі агрономи Агрохолдингу «МРІЯ» на всіх його семи виробничих кластерах. Основними функціями електронного планшету є електронна картографія (це електронні інтерактивні карти полів) та безпосередньо моніторинг полів. Ще однією функцією є внесення факту, тобто закриття робіт безпосередньо на планшеті в полях. Агрономи можуть подивитися на планшеті не тільки карту того чи іншого поля, а й всю інформацію про це поле (площу поля, його конфігурацію, наявні культури, проведені технологічні і агрокультурні заходи, внесені добрива тощо).
Жваву дискусію викликали запитання стосовно подальшого розвитку ІТ технологій та їх роль в умовах сьогодення. Обговорено перспективні напрями досліджень у цій сфері. Студенти вразили у процесі жвавої дискусії обізнаністю теми, ерудованістю і допитливістю.
Учасники семінару обговорили можливість залучення студентів і науковців факультету аграрної економіки та менеджменту до участі у спільних виробничих і наукових проектах, що дасть можливість ознайомитися із діяльністю Агрохолдингу «МРІЯ» та в подальшому використовувати знання, отримані під час навчання у Тернопільському національному економічному університеті, у практичній діяльності.
Колектив ФАЕМ дякує працівникам Агрохолдингу «МРІЯ» за цікавий та корисний навчальний семінар!
Нещодавно студенти та викладачі кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування взяли участь у навчальній екскурсії в Агрохолдинг «МРІЯ».
Головний агроном кластеру «Галичина» Агрохолдингу «МРІЯ» Микола Домбрович під час екскурсії на полях представив до уваги присутніх практичний досвід виробничого підрозділу в с. Цебрів Козівського району.
Студенти ознайомилися із роботою та функціями сучасного електронного планшета агронома, яким забезпеченні усі агрономи Агрохолдингу «МРІЯ» на всіх його семи виробничих кластерах. В Агрохолдингу кожен агроном (їх близько 80) використовує планшет агронома. Програма, крім карт, інтегрована з GPS-системою, тож кожен агроном може побачити, де саме він знаходиться і де працює його техніка, маючи доступ до Інтернету.
У полі студенти спостерігали за роботою квадрокоптерів, котрі застосовуються для моніторингу полів. Дрони обладнані сучасною камерою, яка із висоти 200 м. дозволяє побачити найдрібніші прогалини, допущені при роботі на полях.
Студенти під час екскурсії мали нагоду побачити передову сільськогосподарську техніку агрохолдингу «МРІЇ» – комбайни, трактори, причіпне обладнання.
Завершили знайомство з виробничими потужностями аграріїв на одному із семи сучасних елеваторів «МРІЇ» – Козівському, екскурсію яким провів директор елеватору Євген Дорота.
Насичений, незабутній, цікавий та навчальний день з «МРІЄЮ» закінчився низкою приємних вражень та позитивних емоцій, а найголовніше – закріпленням знань з вивчених дисциплін і поповненням практичного досвіду.
Дякуємо працівникам Агрохолдингу «МРІЯ» за цікаву навчально-практичну екскурсію та незабутні враження.
«Діяльність агрохолдингів: очікування та реальність на українському ринку»
У квітні студенти були присутні на відкритій лекції на тему: «Діяльність агрохолдингів: очікування та реальність на українському ринку», яку провів для факультету аграрної економіки і менеджменту президент компанії AgroGeneration Джон Шморгун, висвітливши актуальні питання щодо менеджменту та управління потужними агрохолдингами.
Джон Шморгун окреслив основні факти з менеджменту крупними агрокомпаніями та згадав про AgroGeneration (вихід на український ринок, період становлення компанії, прибутковість, фінансові дані тощо).
Після пана Шморгуна виступив головний агроном Західного Кластеру компанії Юрій Кулик, який у своїй доповіді розповів про сучасні проблеми в агрономії на практиці та наголосив на напрямках їх вирішення.
Компанія AgroGeneration є найефективнішим об’єднанням сільськогосподарських підприємств України за операційною ефективністю. Компанія розпочала свою діяльність у березні 2007 року. З того часу об’єднання сконцентрувало близько 120,000 га земель в п’яти регіонах України, які мають високоякісні ґрунти та сприятливі умови задля досягнення високої врожайності вирощуваних культур. Головним напрямком діяльності компанії є виробництво зернових та олійних культур.
Земельні ресурси AgroGeneration – це природне багатство, яке вимагає дбайливого ставлення і турботи. Піклуючись про довкілля, компанія інвестує в інноваційні технології, сучасне устаткування, машини і техніку при обробці землі і використовуємо їх, завдяки чому підтримуємо інновації та технології в цілому.
Компанія AgroGeneration розпочинає серію безкоштовних відкритих лекцій у профільних вищих навчальних закладах. Компанією було обрано факультет аграрної економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету, як одного із провідних ВНЗ України з аграрним спрямуванням. Одним із головних завдань, які ставляться перед компанією при організації подібних заходів є робота із молоддю та підвищення рівня мотивації для навчання за обраною спеціальністю, за допомогою донесення інформації про ті проблеми, з якими щодня стикаються аграрії на практиці.
Фестиваль гумору ТНЕУ «Студ-ліга сміху»
Наставник академічної групи МПЕД-31 к.е.н., доцент кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування брала активну участь у підготовці студентів факультету аграрної економіки та менеджменту до фестивалю гумору ТНЕУ «Студ-ліга сміху». Студенти весело і з користю для себе проводили вільний від занять час готуючись до Ліги сміху та отримали величезний заряд життєвої енергії і позитиву, бажання творити.
Фестиваль гумору «Студ-ліга сміху» дає студентам не лише успішно навчатися, а й відпочивати, розвиватися, жити в мирі, комфорті та радості.
Гра-квест Лабіринтами аграрної науки.
У жовтні 2016 р. з ініціативи кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування на факультеті аграрної економіки та менеджменту відбулася гра-квест Лабіринтами аграрної науки, організатором якої була куратор гр. МПЕД-41 Любезна І.В.
У грі взяли участь три команди, до складу яких увійшли по 5 студентів. Завданням кожної команди було зібрати максимальну кількість балів, які вони мали нагоду отримати у результаті проходження лабіринту, який складався з відкриття 9 секцій (аудиторій). Кожна секція була присвячена певному розділу аграрної науки. Термін проходження квесту складав 1 год.
Зустріч (настановчі збори) відбулися у холі Корпусу № 2, де студенти взяли участь у жеребкуванні, а також пройшли інструктаж. Після цього кожна команда отримала карту для проходження квесту, де був зазначений маршрут.
У кожній секції містилися різноманітні завдання, які дали студентам змогу проявити та закріпити свої знання із вивченого матеріалу та отримати певну кількість балів.
Після завершення відведеного часу команди зустрілися на фініші, де підрахували набрані бали. Пізніше відбулося нагородження переможців призами.
Такий захід подарував молоді безліч позитивних вражень та емоцій, об’єднав накопичений досвід студентів, їх швидкість мислення та інтуїтивне прийняття рішень.
Прикладна економіка – від теорії до практики
20 жовтня 2016 р. студенти та викладачі кафедри участь у міжнародній науково-практичній конференції присвяченій 50-річчю Тернопільського національного економічного університету «Прикладна економіка – від теорії до практики».
Більше ста учасників взяли участь у науковому заході, зокрема були представлені науковці з Албанії, Греції, Польщі, Чехії, Туркменістану, Білорусії і України. Модератором пленарного засідання виступив доктор економічних наук, професор П.Р. Пуцентейло. Відкрив конференцію декан факультету аграрної економіки і менеджменту, доктор економічних наук Б.О. Язлюк, який зазначив, що актуальність конференції обумовлена підвищенням складності завдань управління сучасними економічними системами в сьогоднішніх умовах; появою нових організаційних форм в агробізнесі. Перед університетом стоїть завдання щодо підготовки компетентних фахівців, які мають спеціальні знання в області застосування сучасних методів аналізу даних, прогнозування соціально-економічних процесів, інформаційних систем і технологій аналізу й планування в діяльності різних аграрних бізнес-процесів.
Проректор з наукової роботи Тернопільського національного економічного університету, доктор економічних наук, професор З.-М.В. Задорожний привітав усіх учасників конференції з 50-річчям ТНЕУ, побажав усім конструктивної роботи і творчих успіхів і висловив сподівання щодо подальших зустрічей у такому форматі.
Упродовж конференції виступили:
Булюк Віталій Вікторовичи – заступник голови Херсонської обласної ради депутатів;
Войт Сергій Миколайович – генеральний директор Виробничого об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова;
Гулей Анатолій Іванович – голова правління Української міжбанківської валютногї біржі;
Рибаков Микола Володимирович – начальник Головного управління ДФС у Харківській області, Радник податкової та митної справи І рангу;
Зайцев Юрій Олександрович – начальник Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області;
Пономарьов Олександр Сергійович – народний депутат України;
Лагодієнко Володимир Вікторович – д.е.н., професор, завідувач кафедри маркетингу, підприємництва і торгівлі Одеської національної академії харчових технологій;
Красноруцький Олексій Олександрович – д.е.н., професор, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка;
Кропивко Максим Михайлович – к.е.н., с.н.с., докторант відділу підприємництва і кооперації, ННЦ «Інститут аграрної економіки»;
Костецький Ярослав Іванович – к.е.н., доцент кафедри аудиту, ревізії та аналізу Тернопільського національного економічного університету.
У другій половині дня відбулася робота секцій і підбиття підсумків Міжнародної науково-практичної конференції «Прикладна економіка – від теорії до практики».
Студенти показали вміння формувати свої погляди, думки щодо обговорюваних питань, а також переймати досвід інших країн.